Obvestila

Organizacija terena - rečni ekosistemi s poudarkom na ribah

Organizacija terena - rečni ekosistemi s poudarkom na ribah

od Martin Senič -
Število odgovorov: 0
Pozdravljeni, 

posredujem sporočilo vašega kolega Jerneja Grubarja glede organizacije terena (v sklopu DVB BIODIVA) in močno priporočam udeležbo. 

Lep pozdrav, 
Martin Senič 


Pozdravljeni.
V soboto 2.12. 2023 se bo izvajal teren na temo rečnih ekosistemov s poudarkom na ribah. Zapeljali bi se do reke Dragonje, kjer bi si najprej ogledali sladkovodni del reke in njene prebivalce. Poleg določanja vrst rib, ki so prisotne v Dragonji in debate o njihovih ekoloških nišah, prehranjevalnih navadah, anatomski zgradbi, bi omenili tudi posebnosti drugih rek Jadranskega povodja in jih primerjali s tistimi ki se stekajo v Donavo in potem v Črno morje.
Ko bi s sladkovodnim delom reke zaključili bi se podali še do njenega izliva v Jadransko morje, kjer pa bi si ogledali še ekotip kjer se mešata slana in sladka voda in povedali kaj o vrstah, ki živijo na tem območju.
Zbrali bi se 2.12. 2023 ob 9:00 na parkirišču pri tržnici (pri Oly burgerju) in se odpravili proti parku reke Dragonje na lokacijo (45.467297, 13.730441), kjer bi teren pričeli, vrnili pa bi se popoldne tako, da imejte s seboj kakšno malico.
Situacija s prevozom je sledeča: pri meni v avtu je prostora še za dva (ali tri če se stisnemo), drugače pa se za prevoz zmenite sami med sošolci.
mest za prijavo je 10 , prijavite pa se tako, da mi pišete na mail (jernejgrubar7@gmail.com). od mene dobite odgovor, da ste na teren sprejeti ali ,če so vsa mesta že zasedena, vam to tudi sporočim.
Če se želite peljati z menoj v prijavi to tudi povejte.
prijave bodo odprte do srede 29.11. 2023 do polnoči.
 Seboj vzemite: malico in dovolj vode, kakšno nepremočljivo obutev (po možnosti škornje) in za vsak slučaj kakšen dežnik ali palerino.
Se vidimo na terenu!